niedziela, 24 listopada 2013

Zabawa na lodzie

      Jeszcze kilka dekad temu o tej porze roku wszelkie zbiorniki wodne były już skute lodem. Ludzie więcej wolnego czasu spędzali na zabawie na świeżym powietrzu. Moja ostatnia praca nawiązuje do tego czasu. Motyw zdobiący wieko przedstawia zamarzniętą rzekę przepływającą przez malowniczą wioskę oraz ludzi wykorzystujących na różne sposoby ten dar natury. Widzimy tu mężczyzn grających w curling, dzieci jeżdżące na łyżwach, rybaków łowiących ryby. Cóż to były za piękne czasy. Nie było tej nerwówki dnia codziennego co teraz. Jak ja uwielbiam zatopić się w szczegółach takich motywów i wyobrażać sobie losy ludzi przedstawionych na serwetce, odszukiwać ukrytych obrazów i całych scen. W tym motywie np. zastanawia mnie do czego służył ten domek na palach nad brzegiem rzeki lub dokąd chce po lodzie dopłynąć ten człowiek w kajaku :) 


9 komentarzy:

 1. Skrzynka z tym motywem wygląda pięknie. Świetny efekt:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Trochę jak "Zimowy pejzaż z łyżwiażami" Bruegla. Może to jakaś kopia? W każdym razie widać wyraźne nawiązanie. Nie zmienia to faktu, że ślicznie wygląda na skrzyneczce, tworzy niepowtarzalny charakter i świetnie spełnia się w roli ozdoby :) Bardzo mi się podoba! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mnie cieszy to, że to co robię się komuś podoba. Do tej pory tworzyłam do szuflady bardziej dla siebie - aby się zrelaksować, odpocząć, zrobić coś twórczego, zrealizować się, wyrzucić coś co we mnie tkwi. Fajnie jest spotkać ludzi, którzy podobnie myślą, którzy mnie rozumieją. Dziękuję Wam, że jesteście ze mną.

   Usuń
 3. No własnie. Nim przeczytałam wpis od razu pomyślałam o tym jak bardzo lubię takie obrazy, ilustracje...które przedstawiają jakąś historię. Na których wyraźnie coś się dzieje. Zostało mi to od dziecka, potrafiłam godzinami się wpatrywać i doszukiwać coraz to nowych szczegółów. No i wtedy to jeszcze wymyślałam różne historie gadając do siebie:):) teraz już tak nie robię ale pozostało mi uwielbienie do takich scen jak powyżej:) skrzyneczka dzięki temu jeszcze bardziej przypadła mi do serca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę, że masz tak jak ja. Ja też wszędzie dopatruję się łańcucha przyczynowo-skutkowego. Uwielbiam wiedzieć co było przed i po patrząc na stworzoną przez kogoś scenę. Uwielbiam obrazy, na których wiele się dzieje, gdzie jest wiele scen oderwanych od siebie. Szukanie połączenia między nimi sprawia mi wielką przyjemność. Widzę, że i Tobie ten motyw przypadł do gustu. Fajnie wiedzieć, że jeszcze są ludzie o WIELKIEJ wyobraźni.

   Usuń
 4. Piękny motyw i piękna skrzyneczka... Nie wiem czy to kwestia zdjęcia, ale efekt wydaje się wręcz trójwymiarowy - cudo! pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Człowiek w kajaku pewnie nie zdążył uciec przed zimą i teraz czeka na odwilż :)

  OdpowiedzUsuń
 6. ...poszukuję tej serwetki od ponad roku... Byłabym wdzięczna, gdybym mogła odkupić jeśli ma Pani więcej..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi przykro, ale miałam tylko jedną (kupowałam na sztuki).

   Usuń