niedziela, 10 listopada 2013

DIY

   

        Dziś historyczna chwila. Pierwszy raz prezentuję "krok po kroku" wykonanie pracy. Tym bardziej przełomowy dzień, ponieważ ja też pierwszy raz zastosuję technikę prezentowaną w tym poście. Będzie to skrzyneczka z przetarciami i transferem wydruku laserowego. No to do dzieła:

przygotujmy przedmiot do ozdabiania. W moim przypadku jest to drewniana skrzynia na drobiazgi do decoupagu.

Teraz bejcujemy. Używam twardego pędzla (jak widać wysłużonego) i bejcy wodnej firmy "Dragon". Nie jestem przywiązana do tej firmy, ale to najlepsza bejca z jaką udało mi się pracować. Uwaga!!! Lubią robić numery w stylu, że bejca z różnych partii ma drastycznie różne odcienie. Nigdy nie dokończaj pracy bejcą zakupioną np. miesiąc później. Ostatnio kolor "Cappuccino" miał bliżej do "palisandru" niż do poprzedniej wersji. Nie żałuj - polej dobrze.

  Tak to wygląda po barwieniu.

Po wyschnięciu trzemy świecą powierzchnie które chcemy postarzyć.
Malujemy farbą akrylową w wybranym kolorze.
Przecieramy papierem ściernym do momentu, w którym uzyskamy odpowiedni poziom "postarzenia" (łuszczenia się farby)

Przygotowujemy grafiki do przeniesienia. Ja użyłam monochromatycznych, ale można równie dobrze użyć kolorowych. Ważne, aby była to drukarka laserowa. Obraz trzeba obrócić, aby transfer wyszedł prawidłowo. Wykonaj odbicie lustrzane.
Przyklejamy obraz taśmą malarską w miejsce w którym ma być przeniesione.
Szmatką i rozcieńczalnikiem nitro smarujemy po zewnętrznej części obrazu. Nie wiem jak się zachowa... Ja miałam jedynie benzynę lakową. Obraz się przeniósł, lecz farba akrylowa zaczęła trochę puszczać (odklejać zaczęła się od drewna)

Pomalowałam fragmenty przeniesione lakierem aby zabezpieczyć łuszczącą się farbę, aby móc bezpiecznie wykonać pozostałe strony.

 Ja stosuję Fluggera i miękki pędzelek "Heritage", aby nie było smug.

Dokańczamy przenoszenie obrazu i całość kilkukrotnie malujemy lakierem.
Gotowa praca prezentuje się tak:

Życzę Wam powodzenia przy wykonywaniu waszych prac. Trzymajcie się.

3 komentarze:

 1. bardzo fajny efekt :) podoba mi się skrzyneczka

  OdpowiedzUsuń
 2. piękne wykonanie :)
  przy okazji zapraszam na candy

  OdpowiedzUsuń
 3. Takiego sposobu transferowania jeszcze nie znałam, tzn, za pomocą rozcieńczalnika. Ciekawe, warte wypróbowania. Tobie, jak widać wyszło super

  OdpowiedzUsuń