wtorek, 30 kwietnia 2013

Skrzyneczka na drobiazgi

     Jak wszystkie wiemy mamy wiele drobiazgów, które walają się po całym domu, a które można z powodzeniem pogrupować i przechowywać w jakieś fajnej oprawie. Dzisiaj do tego celu chciałam właśnie zaproponować pewne rozwiązanie. Jest to dość duża skrzyneczka, bo 12 cm na 24 cm. posiada ona trzy równe przegrody oraz zapięcie. Zobaczcie jak doskonale nadaje się do przechowywania jakiś przydatnych w życiu codziennym drobiazgów lub trzech gatunków herbaty, także można w niej przechowywać np. przyprawy, albo zrobić w końcu porządek z walającymi się po całym mieszkaniu kluczami wszystkich członków rodziny, każdemu przydzielić przegródkę i przechowywać je na komódce w przedpokoju. Rozwiązań jest tyle ile nas. Najbardziej jednak skrzyneczka komponowałaby się w kuchni. Motyw przewodni zdobiący wieko w postaci etykiet z różnych stron świata sugeruje zawartość. Ja skłaniałabym się w kierunku zastosowania tej pracy do przechowywania herbatek. 

 Napiszcie w komentarzach, do czego Wy byście jej użyli.  


Wiele lat temu kupiłam okucia na narożniki. Wydawało mi się to fajne rozwiązanie. Przez kilka lat jednak zastosowanie ich do jednej z moich prac wydawało mi się nie na miejscu. Po prostu nigdy mi nie pasowało, popsułoby całość. To jest pierwsza moja praca, do której te okucia zabezpieczające narożniki doskonale pasują dopełniając całość. Jak wam się to podoba?


5 komentarzy:

 1. Wyszło fajnie.
  Też by mi się przydały takie okucia.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie okucia są niedrogie i można je nabyć pod adresem:
   http://www.drewlandia.com.pl/pokaz_produkt.php?idprod=507
   http://www.drewlandia.com.pl/pokaz_produkt.php?idprod=3042
   http://www.drewlandia.com.pl/pokaz_produkt.php?idprod=508

   Usuń
 2. Ja trzymałabym w niej babskie drobiazgi,
  kolczyki,pierścionki...;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładnie ozdabiasz herbaciarki. Właśnie kupiłam sobie taki motyw z myślą o przyszłym ozdabianiu takich pudełeczek.

  OdpowiedzUsuń