czwartek, 3 marca 2016

DIY lustro

     Parę dni temu obiecałam wam DIY z robienia reliefów przy pomocy pasty strukturalnej i szablonu. No to zaczynamy.


Podstawą było lustro z Ikei. Udało się je kupić za 2zł!!! Chyba ze względu na bardzo nie ciekawe kolory dali taką promocję. Teraz sobie pluję w brodę, że nie wzięłam 20 albo 30. Tak samo było ostatnio z ramkami.


Jak widzicie kolor podstawowy nie był za ciekawy. Miał wspaniały plan prążków, ale w połowie koncepcja upadła. już było widać, że praca nie będzie za ciekawa. Dodatkowo farba przy robieniu pasów po podciekała mi pod taśmę, przy skrobaniu wszystko się wyszczerbiło. Przy próbie korekty wszystko było widać. Ale nic straconego. Później zobaczycie jaki dzięki temu uzyskałam wspaniały efekt chropowatości.


Tu już widać wspaniały efekt pasów. Ja się trochę rozpędziłam i za szybko całą pracę machnęłam na brązowo. Malujemy po nałożeniu wzoru. Wzór nanosiłam nożem kuchennym jak łopatką rozsmarowując po szablonie. Szablon trochę zwilżyłam, aby się przykleił do lustra. Ja używam na razie pasty strukturalnej do ścian z wyraźnym granulatem (barankiem). Jak się skończy zmienię :) Po pokryciu wszystkich otworów szablonu i zebraniu nadwyżki pasty szablon odrywam. Po wyschnięciu widać efekt u góry. Całość malujemy na, w tym przypadku, brązowo. Po wyschnięciu wałeczkiem ledwo nasączonym złotą farbą bez naciskania ledwo muskając nakładam złotą farbę. Lakier i gotowe! Musicie mi uwierzyć na słowo. Lustro pod każdym kątem wygląda inaczej. Zmienia kolory z brązowego w szczerozłoty. Próbowałam uchwycić ten efekt na zdjęciach, ale jak zwykle na żywo to wygląda zupełnie inaczej.

No to jak już wiecie jakie to proste - do dzieła!

4 komentarze:

  1. Świetne - przyznaję, że do tej pory nie przepadałam za taką ręczną dziabaniną, ale efekt końcowy wygląda bardzo ładnie, i jakby nie patrzeć, tutaj czuć "duszę".
    Może i sama coś pokombinuję - dla odprężenia się.

    OdpowiedzUsuń